פסקי דין

משרד עורכי דין סיניה חריזי-מוזס מתמחה בייצוג בתיקים פליליים בלבד לאורך שנים רבות. ייצוגו של לקוח בהליך פלילי הינו מורכב ביותר ונדרשים כישורים רבים לרבות חשיבה משפטית ברמה גבוהה ביותר, יצירתיות, כושר שכנוע וכושר הופעה, כישורי ניהול מו”מ וכן נסיון רב ויושר אישי. כל אלה הם שמאפשרים ייצוג מיטבי והשגת תוצאות אופטימליות ללקוח. להלן אסופה של פסקי דין במגוון ערכאות ובמגוון הליכים משפטיים בהן ייצגה עורכת דין סיניה חריזי-מוזס, המהווים דוגמאות לפרי עבודתה.

שחרור הנאשם בפרשיית הניאו נאצים בדיון בערר המדינה בפני בית המשפט העליון. בתיק זה הוגש כתב אישום כנגד הלקוח ו-7 נאשמים נוספים בגין סדרת עבירות שעניינן תקיפות ממניע גזעני. הנאשמים למעט אחד נעצרו עד תם ההליכים כנגדם. הלקוח, לאחר מאבק משפטי ממושך בעניינו ושני עררים שנשמעו בבית המשפט העליון שוחרר בהתאם להחלטת בית המשפט העליון למעצר בית.

שחרור בבית המשפט העליון במסגרת ערר שהגישה הפרקליטות כנגד החלטת השחרור במחוזי בהליך מעצר עד תם ההליכים בפרשת הלינץ’ בנווה יעקב. תיק שהוגש כנגד מס’ נאשמים שהואשמו בעבירת חבלה חמורה לפי סעף 329 לחוק העונשין, בכך שתקפו תוך שימוש באלות וקרשים שני בני מיעוטים ופצעו אותם אנושות. הלקוח אותו ייצגתי שוחרר למעצר בית. בערר שהגישה הפרקליטות הותיר בית המשפט העליון החלטת השחרור על כנה.

החלטת שחרור בבית המשפט המחוזי למעון טיפולי של עבריין מין שיוחסו לו ריבוי עבירות בקטינים. בתיק זה בו ייצגתי הוגש כתב אישום כנגד מי שהואשם בריבוי עבירות מין כנגד קטינים. לאחר הוצאתו מן המעצר לקבלת זריקות סירוס כימי הצלחתי לשחררו בהחלטת בית המשפט המחוזי בטענה כי עתה אינו עוד מסוכן.

קיום דיון נוסף בפני הרכב מורחב של בית המשפט העליון בסוגיה משפטית חדשנית שנטענה שעניינה בשאלה באם העברת סם מסוכן בין שתי מדינות שאינן מדינת ישראל יכולה להוות עבירות יבוא/יצוא סם מסוכן. המדובר בכתב אישום שהוגש כנגד מי שעפ”י הטענה שימש בלדר בנסיון להעברת מזוודות סם מסוג אקסטזי בין שתי מדינות חוץ משך מספר פעמים, בפרשייה בה נעצרו רבים לאחר פעילות של סוכן משטרתי שחשף את הרשת. הלקוח הואשם בעבירת יבוא/יצוא סם מסוכן בהתאם לפקודת הסמים. טענה חדשנית שהעליתי שעיקרה הינו כי העברת סם בין שתי מדינות חוץ אינו יכול להחשב ליבוא/יצוא הגיעה כאמור לדיון נוסף בפני הרכב מורחב של בית המשפט העליון.

הסדר טעון מקל של שנתיים מאסר בלבד בתיק שעניינו נסיון יבוא 100 ק”ג קוקאין. בתיק זה הוגש כנגד הלרוח ושלושה נוספים כתב אישום שעניינו עבירות קשירת קשר וניסיון לייבא 100 ק”ג קוקאין לישראל. במסגרת הסדר טיעון נגזרו על הלקוח שנתיים מאסר בלבד.

ערעור המדינה לבית המשפט העליון לאחר שבית המשפט המחוזי מחק כתב אישום בתיק עבירות מין במשפחה בהתאם לטענת התיישנות מורכבת שנטענה לראשונה, בעקבותיה אף תוקן החוק. המדובר בתיק בו הואשם הלקוח בעבירות מין במשפחה בהתאם לסעיף 351 לחוק העונשין בכך ששנים קודם ביצע עבירות אלו באחייניתו. לאור ריבוי תיקוני חקיקה בנושא עבירות מין בכלל והתיישנות עבירות מין בפרט לאחר בדיקה משפטית מעמיקה גיליתי כי קיימת לאקונה בחוק בהתאם לה למעשה התיישנו העבירות שביצע הלקוח. בית המשפט המחוזי ברוב דעות קיבל את הטענה ומחק כתב האישום.

מחיקת עבירת גרם מוות ברשלנות בתאונת דרכים מכתב האישום. בתיק זה הואשם הלקוח בכך שגרם ברשלנות למותו של אחר בתאונת דרכים כאשר לטענת הפרקליטות בהתאם לדו”ח הבוחן המשטרתי דרס הלקוח את הולך הרגל בשול. לאחר שהוכחנו כי קיים ספק בעניין זה וכי יש היתכנות כי הולך הרגל התפרץ לכביש חזרה בה הפרקליטות מכתב האישום.

ערעור בפני בית המשפט המחוזי (נאשם מס’ 6) בו הוקל בעונשו בפרשיית גניבת והברחת רכבים לשטחי הרשות הפלשטינאית. בתיק זה הואשם הלקוח כשותף לפרשייה של גניבת רכבים והברחתם לשטחי A במספר אישומים. עקב טעות שנפלה בגזר הדין קיבל בית המשפט המחוזי את ערעורי והמתיק עונשו של הלקוח.

החלטת שחרור בבקשה למעצר עד תם ההליכים – תיק שעניינו החזקת סם מסוכן (הרואין) שלא לצריכה עצמית תוך קבלת הטענה כי על אף הכמות קיימת האפשרות כי הסם הוחזק לצריכה עצמית. בתיק זה נתפסה הנאשמת והואשמה בהתאם לסעיף 7 לפקודת הסמים המסוכנים בהחזקת סם שלא לצריכתה העצמית בהתאם לכמות הסם שנתפסה ואף לעובדה כי היה מחולק למנות. בשל טענות שונות שטענתי בעת הדיון בשאלת הראיות לכאורה במסגרת בקשת המדינה למעצר הלקוחה עד תם ההליכים כנגדה התקבלה טענתי כי על אף הכמות והחזקה הקיימת בחוק כי המדובר בסם שאינו לצריכה עצמית, לאור נסיבות המקרה לא ניתן לשלול כי ההחזקה נועדה לצריכתה העצמית של הלקוחה.

מחיקת כתב אישום – עבירת תקיפה הגורמת חבלה של ממש. בתיק זה הואשם הלקוח בתקיפת שכנו הזקן תוך גרימת חבלה של ממש בהתאם לסעיף 380 לחוק העונשין. הלקוח טען לחפותו אף שהיו תעודות רפואיות ועדי ראייה ולאחר 4 שנות ניהול התיק בהן הוצאנו תיקיו הרפואיים של אותו מתלונן לשם הוכחה כי החבלות מקורן בבעיות רפואיות מהן סובל כמו גם שכירת שרותי חוקר פרטי, חזרה בה המאשימה מכתב האישום.

מחיקת כתב אישום – עבירות הפרעה לשוטר, העלבת עובד ציבור, איומים בהתאם לסעיפים 275, 288, 192 לחוק העונשין. בשל כשלי חקירה שעיקרם המנעות מחקירת עדי הראייה במקום בצירוף גרסה סותרת של הלקוח לפיה הוא שהותקף ע”י השוטר, חזרה בה התביעה מכתב האישום שהגישה נגד הלקוח.

Call Now Button דילוג לתוכן